Első kalapban a magyarok

Elkészült a párizsi olimpia női kézilabda tornájának sorsolási kalapok beosztása. A sorsolást kedden 17.30-kor tartják Páriszban. A mieink az első kalapba kerültek, így biztosan elkerülik Norvégiát.
Bővebben itt..

Vereség Dabason
2023-10-21 21:07:48
KÉZILABDA – Elszenvedte negyedik vereségét a 2023/2024-es kiírásban a QHB-Eger férfi kézilabda csapata. Az NB I 7. fordulójában az újonc egriek az OBO Arénában a Dabas otthonában mérették meg magukat. A tabellán elfoglalt helyezések alapján sem lehetett azt mondani, hogy esélyesként utazott volna Tóth Edmond alakulata riválisához. A dabasiak szezonbeli második sikerüknek örülhettek, miután 30-24-re diadalmaskodtak együttesünk felett. Sajnos törvényszerű vereséget szenvedtünk el, az első hét perc kiegyenlített játékát követően magabiztos vezetésre tett szert a házigazda. Voltak olyan periódusai az első játékrésznek amikor visszazárkózunk, de ilyenkor a fontosnak vélt találatot nem mi szereztük. Fordulás után állandósult a négy-ötgólos differencia, sajnos ezúttal nem volt bennünk annyi, hogy a pontszerzés közelében legyünk. Van és lesz is ilyen a pontvadászat során, azonban a javítás lehetősége adott, hiszen hazai mérkőzés lesz jövő szombaton. A NEKA látogat a rettegett Kemény Ferenc Sportcsarnokba.

Férfi kézilabda NB I., 7. forduló
Dabas KC – QHB-Eger 30-24 (16-13)

Dabas, OBO Aréna 400 néző. Játékvezetők: Bóna Szabolcs, Földesi Csaba
Gólszerzők: Bálint 6, Horvat, Zdolik 5-5, Laurinyecz, Török, Koller 3-3, Fekete, Szőllősi 2-2, Katona illetve Bajus, Silva 5-5, Boros 3, Döme, Tóth K., Zennadi 2-2, Marczika, Tóvizi, Kavin, Lezák, Nastaj.
Hétméteresek: 6/4 illetve 7/5
Kiállítások: 14 perc illetve 12 perc