Szív és alázat diadala

Marco Rossi a magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitány a szerbek legyőzése után mondta: Nincsenek itt nagy titkok. A mi csapatunk óriási szívvel, alázattal küzd.

Világ Kupa - Gledura bejutott a legjobb 64 közé
2023-08-04 21:33:31
SAKKSPORT - Sikerült a második kör az egri Gledura Benjaminnak a bakui egyéni Világ Kupában. A kirgiz legyőzése után a 64 közé jutásért az olimpiai bajnok üzbég Yakubboev Nodirbek következett. Az első két parti döntetlennel zárult. A rájátszásban az első parti döntetlent hozott. A 4. partiban a világos bábukat vezető Gledura győzni tudott és 2,5:1,5-es összesítéssel továbbjutott. A legjobb 32 közé jutásért a sors szeszélye folytán a torna egyik legerősebb sakkozója következik a 36 éves amerikai Hikaru Nakamura (2787) személyében. A 2. körben Nakamura a rájátszásban múlta felül az indiai Karthikot. Gledura eddigi pályafutása során egyzser találkozott Nakamurával. Hét évvel ezelőtt Izlandon az amerikai nyerte a opartit. Gledura azzal, hogy bejutott a 3. fordulóba már 10 ezer dollár pénzdíjat nyert. Az első partit szombaton rendezik, az egri nagymester vezeti a világos bábukat. Vasárnap lesz a 2. parti, ha szükséges hétfőn dől el a párharc.