Spanyol aranyérem

Története negyedik győzelmét aratta a spanyol férfi kosárlabda-válogatott a kontinensbajnokságon, miután a berlini fináléban az aktuális világbajnok legyőzte a legutóbbi olimpián ezüstérmes Franciaországot.

A diósgyőri válogatottak jelentették a különbséget
2022-07-21 14:15:51
LABDARÚGÁS – Hatgólos vereséget szenvedett felkészülési mérkőzésen a Diósgyőri VTK vendégeként az Eger SE labdarúgó csapata. Szekeres Adrián együttese a beugró szerepet töltötte be azok után, hogy a Debreceni VSC váratlanul lemondta a miskolci fellépést. Dragan Vukmir legénysége minden tekintetben felülmúlta a piros-kék alakulatot, azonban az osztálykülönbségből fakadó nagy különbség csupán a találkozó utolsó szakaszában domborodott ki igazán. A záró negyedórában háromszor is betalált kapunkba a DVTK. A korábbi élvonalbeli gólkirály Eppel Márton klasszikus mesterhármast szerzett, a szintén válogatottságig jutó Könyves Norbert kétszer, Benkő Péter pedig egyszer volt eredményes.

Felkészülési mérkőzés
Diósgyőri VTK - Eger SE 6-0 (2-0)

Miskolc, DVTK Stadion, zárt kapuk mögött. Játékvezető: Jakab Gy. (Tóth Á., Bense M.)
DVTK: Póser - Csirmaz, Hegedűs, Mrva, Bokros - Bényei, Oláh Bá. - Benkő, Vajda, Papp M. - Könyves. Vezetőedző: Dragan Vukmir
Eger SE: Szalay - Fényes, Juhász G., Rébék - Dobler, Kovács D., Hegedűs D., Jónyer, Mezey K. - Simon A., Berki P. Vezetőedző: Szekeres Adrián
Csere: Fényes helyett Jancsó a 46., Csirmaz helyett Farkas D. az 59., Mrva helyett Szatmári az 59., Bokros helyett Bárdos az 59., Oláh Bá. helyett Bertus az 59., Vajda helyett Eppel az 59., Benkő helyett Holdampf az 59., Papp M. helyett Lukács D. az 59., Szalay helyett Sz. Varga a 63., Mezey K. helyett Hadnagy a 63., Jónyer helyett Kispál a 63., Hegedűs D. helyett Révész G. a 63., Berki helyett Batta a 63., Simon A. helyett Bánik a 77., Kovács D. helyett Nagy G. a 77., Dobler helyett Medveczki a 77., Rébék helyett Burger a 77., Bényei helyett Illés B. a 78., Könyves helyett Oláh Ba. a 78. percben.
Gólszerző: Könyves (1-0) a 29., Benkő (2-0) a 40., Könyves (tizenegyesből - 3-0) a 62., Eppel (4-0) a 75., Eppel (5-0) a 79., Eppel (6-0) a 88. percben.

Az Eger SE legközelebb szombaton játszik felkészülési mérkőzést. A Szentmarjay Tibor Városi Stadionban 18 órakor kezdődő találkozón az Egerszalók lesz az ESE ellenfele.

Fotó: dvtk.eu

Kiadó az Egri Városi Sportiskola információ:   agriasport(kukac)agriasport.hu    Médiaajánlat    Impresszum - Kapcsolatfelvétel