Spanyol aranyérem

Története negyedik győzelmét aratta a spanyol férfi kosárlabda-válogatott a kontinensbajnokságon, miután a berlini fináléban az aktuális világbajnok legyőzte a legutóbbi olimpián ezüstérmes Franciaországot.

Fantasztikus meccsen győzött, és finálét játszhat Bíró Attila csapata
2022-07-01 00:31:16
VIZES VB, VÍZILABDA – Elképesztően jó mérkőzésen 13-12-re legyőzte Hollandiát a magyar női vízilabda válogatott a hazai rendezésű világbajnokságon. A teltház előtt lebonyolított elődöntő egészen biztosan bekerül a magyar pólótörténelem aranykönyvébe. A siker értékét növeli, hogy kiváló csapatot múlt felül Bíró Attila szövetségi kapitány együttese. Az utolsó másodpercig kérdéses volt a találkozó kimenetele. Leimeter négy perccel a vége előtt szerzett góljára sem előnyből, sem akcióból, sem a végén 7 a 6 ellen nem tudott Hollandia válaszolni. A magyar lányok szombaton 20 órától világbajnoki döntőt játszhatnak a címvédő és olimpiai bajnok amerikaiak ellen. Az érem már biztos, csak a színe kérdéses.

Rögvest az első negyed bebizonyította, brutális csata vár a csapatra, hiszen a hollandok valóban alaposan összeszedték magukat erre a világbajnokságra. Wolves, Sevenich, majd ten Broek vette be az amúgy több lövést is hárító Magyari Alda kapuját - legfőképpen neki köszönhető, hogy nem lett nagy a hátrány. No és persze Keszthelyi-Nagy Rita mázlis góljának, illetve Leimeter Dóra szemfüles találatának, ezekkel sikerült kétszer egyenlíteni. Harmadszor a második negyed elején Gurisatti Gréta villanásával jött össze, majd miután Keszthelyi-Nagy egy az egyben volt jobb a védőjénél, vezetett is a válogatott! A rivális talán legjobb támadójátékosa, van de Kraats duplája következett, de miután közte Máté Zsuzsanna példaértékű elszántsággal, dinamikával robbant oda egy lepattanóra és nyomta be a labdát Aarts mellett a kapuba, 5-5 volt az állás. Az időkéréses fórunkat parlagon hagytuk, sőt Sleeking távolija becsúszott Magyari mellett, így ismét Hollandia vezetett. Gurisatti azonban centerből is eredményes tudott lenni, ergo 6-6-tal zárult az első félidő. A ráúszást harmadszor is megnyerő Vályi Vanda pontos lövése adta meg az alaphangot a harmadik etapnak, amelyben csak sorjáztak a gólok. Avagy a blokkok sok esetben elcsúsztak, így a kapusoknak nem volt könnyű dolga. Garda Krisztina és Leimeter Dóra is duplázott, utóbbi már három gólnál járt, avagy közelített a tokiói négyeséhez. Lett volna lehetőség 11-9-nél hárommal is ellépni, ám Keszthelyi-Nagy Rita megúszásos ziccerét védte Aarts. Átellenben van de Kraats remekelt, ezáltal 11-10 állt a táblán a záró felvonás előtt. Ebben a vb-n klasszisát igazoló centerkiválóságunk, Parkes Rebecca akciógólja állította vissza a plusz kettőt (12-10), van de Kraats negyedig gólja jelezte egyrészt a játékos kvalitását, másrészt azt, hogy itt bizony pillanatig sem lehet megnyugodni. Kraats újabb gólját a VAR-segítségével adták meg a bírók, becsúszott a labda megint, de az olimpiai formáját másoló Leimeter azonnal válaszolt! Ez mindent eldöntött! Eldöntött, mert a hátralévő közel négy percben ugyan nem lőtt gólt a csapatunk egyik helyzetéből sem, de a védekezés, a szenzációs Magyari Alda innentől minden holland számítást keresztülhúzott! Sem előnyből, sem akcióból, sem a végén 7 a 6 ellen nem tudott Hollandia egyenlíteni. Ez pedig azt jelenti, hogy a Bíró Attila irányította női válogatott szombaton 20 órától világbajnoki döntőt játszhat!

19. FINA VIZES VILÁGBAJNOKSÁG
VÍZILABDA, NŐK
ELŐDÖNTŐ

HOLLANDIA - MAGYARORSZÁG 12–13 (3–2, 3–4, 4–5, 2–2)

Budapest, Hajós uszoda, 5000 néző. Vezette: Savinovic (horvát), Ohme (német)
HOLLANDIA: AARTS – Sleeking 1, Van der Sloot, Koolhaas, Wolves 1, Sevenich 1, VAN DE KRAATS 5. Csere: Moolhuijzen, Rooge 2, Joustra, Schaap 1, Ten Broek 1. Szövetségi kapitány: Evangelosz Dudeszisz
MAGYARORSZÁG: MAGYARI A. – Szilágyi D., KESZTHELYI-NAGY 2, Máté Zs. 1, Parkes 1, Gurisatti 2, Vályi V. 1. Csere: Rybanska, Faragó K., GARDA 2, LEIMETER 4, Mahieu. Szövetségi kapitány: Bíró Attila
Gól–emberelőnyből: 9/6, ill. 8/3
Gól–kettős emberelőnyből: – ill. 1/1