Spanyol aranyérem

Története negyedik győzelmét aratta a spanyol férfi kosárlabda-válogatott a kontinensbajnokságon, miután a berlini fináléban az aktuális világbajnok legyőzte a legutóbbi olimpián ezüstérmes Franciaországot.

Szeles Bálint egyéni csúccsal magyar bajnok
2022-06-26 15:12:36
ATLÉTIKA - Fantasztikus eredmények születtek a 127. Atlétikai Magyar Bajnokságon a budapesti Lantos Mihály Sportközpontban. Kozák Luca tovább javította saját magyar csúcsát 100 méteres gátfutásban, 12.70 másodperces idővel győzött. A DSC-SI kettős győzelmet aratott, miután Kerekes Gréta idén először futott 13 másodpercen belül (12.97). A férfiak 110 méteres gátfutásában egri aranyéremnek örülhettünk. A sérülés miatt az ob-n ezúttal nem induló Szűcs Valdó távollétében egy óriási párharcnak lehettünk szemtanúi. Szeles Bálint (Egri Városi Sportiskola) 13.63 másodperces új egyéni csúccsal legyőzte a jól hajrázó, tőle alig hat századmásodperccel elmaradó Eszes Dánielt, amivel mindketten nagy lépést tettek a müncheni Európa-bajnokság felé. Eszes a legutóbbi két versenyén megelőzte Szelest, de az országos bajnokságon helyreállt a világ rendje a remekül közdő Szeles megszerezte az aranyérmet. Petrovai József edző tanítványa ismét bebizonyította kivételes küzdeni tudását.

Márton Anita pályafutása 16. szabadtéri bajnoki címét nyerte súlylökésben. A Békéscsabai AC világbajnoka 17,63 méteres dobásával diadalmaskodott. Rendkívül szoros volt a férfi távolugrás fináléja is, ahol az FTC két atlétája, Pap Kristóf és Galambos Tibor között alig öt centiméter döntött, az aranyérmet végül 7,58 méteres ugrásával Pap Kristóf nyakába akasztották.
Részben új bajnokot avattak magasugrásban a férfiak versenyében. A szakadó eső nem kedvezett a legjobb magyar atlétáknak.

Halász Bence formája hétről hétre egyre jobb, ez a fejlődés az országos bajnokságon sem tört meg. A Szombathelyi Dobó SE vb- és Eb-bronzérmese 79,86 méterrel nyerte meg a kalapácsvetést, ami alig két centiméterrel rövidebb, mint az egyéni csúcsa. Rába Dániel 75,97 méteres idei legjobbjával a második, Varga Donát 73,71 méterrel a harmadik helyet kaparintotta meg. Pars Krisztián személyében a 4. hely is egy szombathelyi dobóhoz került.

Férfiak, 110 m gátfutás
1. Szeles Bálint 1998 EVSI 6 13.63 (új egyéni csúcs). Edzője: Petrovai József.