Spanyol aranyérem

Története negyedik győzelmét aratta a spanyol férfi kosárlabda-válogatott a kontinensbajnokságon, miután a berlini fináléban az aktuális világbajnok legyőzte a legutóbbi olimpián ezüstérmes Franciaországot.

Előny és pályaelőny a Kaposvárnál
2022-04-28 21:54:45
VÍZILABDA – Minimális különbséggel elveszítette az E.ON OB I helyosztójának első felvonását a Tigra-ZF-Eger férfi vízilabda csapata, így a kilencedik pozícióért zajló párharcban hátrányba került a Kaposvárral szemben. A Bitskey-uszodában rendezett találkozón 9-8-ra kaptak ki riválisuktól Biros Péter edző tanítványai. Az egyik fél hetedik pontjáig tartó páros csatában 6-3-ra vezetnek a somogyiak, ráadásul odalett a pályaelőnyünk is. Végig szorosan alakult a családias hangulatban megrendezett csütörtök esti mérkőzés. A mieinknek volt egy kiváló periódusuk, amikor is 2-1-es vendég vezetésnél zsinórban három gólt szerezve 4-2-es előnyre tettünk szert. A nagyszünetben még 5-4 volt az állás a javunkra. Gólra-gól volt a válasz a folytatásban. A Kaposvár csak 6-5-nél állt jobban, meg sajnos a legvégén. Három perccel a befejezés előtt még vezetett az Eger, azonban Berta duplájával fordított a rivális. A meccs végén még a zsűriasztalnál reklamáló győztes edző Surányi László piros lapot. Ebből annyi előnyünk származhat, hogy a visszavágót trénere nélkül kell megvívnia a Kaposvárnak.

Azt a visszavágót, amelyet szerdán bonyolítják le Kaposváron. A képlet egyszerű. Ha szeretnénk mindent eldöntő harmadik meccset, akkor vendégként kell majd diadalmaskodnunk. A feladat nehéz, de nem lehetetlen. Ellenfelünk most vérszemet kapott, a lélektani előny is náluk van, hiszen - az alapszakaszt is beleszámítva – háromból kétszer már legyőztek bennünket. Ezzel együtt is képesnek tartjuk együttesünket arra, hogy felülkerekedve a nehézségeken a maga javára fordítsa a párharcot, és megszerezze a kilencedik helyet.

E.ON OB I., férfiak, 9. helyért, 1. mérkőzés
Tigra-ZF-Eger - Kaposvári VK 8-9 (3-2, 2-2, 2-3, 1-2)

Bitskey-uszoda 100 néző. Játékvezetők: Kollár György, Petik András
Tigra-ZF-Eger: KRÉMER - RÁDLI 3, Kovács G. 1, Szalai, Baksa 2, Murisics, Sántavy. Cserék: Gólya 1, SÁRI 1, Biros S., Lőrincz B., Hajdú, Lőrincz Á. Edző: Biros Péter
Kaposvári VK: CSOMA - Petrovski 1, LANGIEWICZ 2, BERTA 3, Dobos, Mijic 1, Vindisch. Cserék: Kakstedter, Jajcinovic 1, Juhász-Szelei, Varga, Horváth, Edző: Surányi László
Emberelőny/gól: 6/2 illetve 9/1
Ötméteresek: 2/1 illetve 1/1
Kipontozódott: Sántavy (14.), Petrovski (26.)
Kiállítva cserével: Baksa (32.)

Az egyik fél 7. pontjáig tartó párharc állása: 6-3 a Kaposvári VK javára.

Nyilatkozatok:

Biros Péter:

- Saját magunkat vertük meg. Szerdán megpróbálunk nyerni Kaposváron.

Surányi László:
- Fordulatos meccsen vagyunk túl. Két csalódott csapat játszott, de ennek ellenére mindkét csapat küzdött ahogy tudott. Örülök a győzelemnek és már nem szeretnénk ismét Egerbe utazni. Büszkeséggel tölt el, hogy játékosként és edzőként is legyőzhettem Biros Pétert.