Kvóta karatéban

Kiharcolta a tokiói ötkarikás részvételt Hárspataki Gábor a párizsi olimpiai kvalifikációs karate tornán, ahol kategóriánként az első három versenyző jut indulási joghoz a sportág tokioi ötkarikás bemutatkozásán

Elmúltak már azok az idők…
2021-04-18 08:34:56
VÍZILABDA – Súlyos vereséget szenvedett a Tigra-ZF-Eger férfi csapata az OB I. 28. fordulójának mérkőzésén. Pólósaink a Szolnoki Dózsa otthonában 23-6 arányban maradtak alul. Vérmes reményekkel nem utaztunk a Tiszaligetbe, sajnos elmúltak már azok az idők, amikor rangadóként lehetett aposztrofálni a két vidéki fellegvár találkozóját. Abban azonban bíztunk, hogy nagyobb ellenállásra késztetjük a honi élvonal listavezetőjét. Ez elmaradt. Egy negyeden át tudtunk méltó partnerei lenni a Dózsának. A nyitó periódus kifejezetten jól sikerült, hiszen a házigazdák szűk három perccel az első szünet előtt vették át a vezetést. Ezzel le is zárta a meccs érdemi részét együttesünk, a folytatásra már csak egy csapat maradt a medencében. Teljesen már sebességi fokozatban dolgozott a szolnoki gépezet, tetszés szerint érték el találataikat a hazaiak. Alárendelt szerepre kényszerült a Tigra-ZF-Eger, amely három negyeden át csupán két szerzett gólra volt képes. A papírforma érvényesülésével nincs probléma, hangsúlyozzuk nem a pontszerzés reményében vettük fel a harcot.

Lapozzunk.

A következő fordulóban a válogatottakkal teletűzdelt OSC ellen lesz egy – remélhetően nem hasonló kimenetellel záruló – nehéz erőpróba, hogy aztán a záró körben a Szeged hazai legyőzésével bebiztosítsuk az alapszakasz hetedik, vagy nyolcadik helyét.

Férfi vízilabda OB I., alapszakasz, 28. forduló
Szolnoki Dózsa – Tigra-ZF-Eger 23-6 (5-4, 6-0, 6-2, 6-0)

Szolnok, zárt kapuk mögött. Játékvezetők: Kovács S., Binder Sz.
Szolnok: BÁNYAI – DRASOVICS 2, Konarik 2, Jansik D. 2, D. Pijetlovics 1, F. FILIPOVICS 5, ANGYAL 3. Csere: NAGY ÁDÁM 2, Szeghalmi 1, KOVÁCS GERGŐ 2, Teleki, DŐRY 2, Schmölcz 1. Edző: Zsivko Gocics
Tigra-ZF-Eger: Krémer – Baksa B., Török B., Lőrincz B. 1, Murisics, Telegdy, KOVÁCS GÁBOR 2. Csere: Bögös (kapus), Vogel Simon 1, Rádli 1, Szalai G. 1, Sári, Hajdu B., Szőke Á. Edző: Petrovai Márton
Emberelőny/gól: 10/5 illetve 8/0
Ötméteresek: 2/2 illetve 1/0

Nyilatkozatok:

Zsivko Gocics:

– Az első negyedet leszámítva nagyon jó iramot diktáltunk. Dicséret jár ezért a teljesítményért a csapatnak, mert mindig azt mondom, úgy tiszteljük meg az ellenfelet azzal, hogy teljes erőből játszunk. Mi ezúttal megtettük, aminek nagyon örülök.

Petrovai Márton:
– Nagyon nagy sebességgel játszott a Szolnok, gyakorlatilag átgázolt rajtunk. Több olyan gólt kaptunk, amilyenre készültünk, ezekre mindenképp oda kell figyelnünk a továbbiakban. Tüzesebbnek kell lenni védekezésben, mert egy kicsit belealudtunk a mérkőzésbe, ráadásul az első negyed után a támadójátékunk sem működött már.