Visszatér Szoboszlai

Szoboszlai Dominik állapota folyamatosan javul, amit a keddi orvosi vizsgálatok is megerősítettek. Jelenleg még egyéni munkával készül és három héten belül visszatérhet klubcsapatába és a válogatottba

Kézilabda – Közel harminc egri gól a rekordbajnok kapujában
2021-02-28 00:12:15
Nem hozott meglepetést a férfi kézilabda NB I 17. fordulójában lejátszott Telekom Veszprém – SBS-Eger mérkőzés, a jóval esélyesebb magyar rekordbajnok 44-28-ra verte együttesünket. Tóth Edmond együttese sorozatban játszotta bajnoki és kupatalálkozóit az utóbbi időben, a fáradság első jelei a hétközi mezőkövesdi MK-találkozón jelentkeztek, búcsúztunk is a sorozattól. A veszprémi vendégjáték nem kecsegtetett sok jóval, teljesen más szintet képviselnek a felek. A vereség ellenére helytállt az Eger, a huszonnyolc dobott gól kifejezetten jónak mondható. Az egri tréner már a tizenegyedik percben kikérte első idejét, ekkor a Telekom Veszprém 7-1-re vezetett. Az első félidő felére már tekintélyes különbség alakult ki a csapatok között, húsz perc játékot követően alakult ki először a tízgólos (14-4) különbség. A félidőben 22-11-es hazai fölényt mutatott az eredményjelző. Gyors támadásokat vezettek a csapatok, az Eger mindent megpróbált a jelentős túlerő ellen. David Davis forgatta csapatát, komplett sorcserét is csinált, de a kispadon is világsztárok egész sora volt. Örömteli, hogy nem kényszerültünk macska-egér játékra. Veszprémi nevelésű játékosunk Szuharev Lev hatalmas gólokat szerzett, míg szlovák válogatott beállónk Simon Machác a hazai Dejan Manaszkovval holtversenyben bizonyult a mezőny legeredményesebb játékosának.

Márciusban öt bajnoki találkozó vár az SBS-Egerre, emellett a Ligakupa negyeddöntőjében is vár egy oda-visszavágós csata a PLER ellenében. Legközelebb szerdán lépnek pályára a mieink a Budakalász vendégeként.

Férfi kézilabda NB I., 17. forduló
Telekom Veszprém – SBS-Eger 44-28 (22-11)

Veszprém Aréna, zárt kapuk mögött. Játékvezetők: Paska, Vastag
Telekom Veszprém: Corrales – Marguc 2, Tönnesen 2, Lékai 3, LIGETVÁRI 4, Borozan 3, A. Nilsson 4, MANASZKOV 8. Csere: Cupara (kapus), JAHIJA 6 (1), Moraes 4, Markussen, Siskarjov 1, NENADICS 5 (1), Lukács P. 2, Khalil. Edző: David Davis
SBS-Eger: Balogh T. – Lezák 3 (1), Szuharev 5, Tóth R. 2 (1), MACHÁC 8, Schmid 3, Száva 3. Csere: Moscoso (kapus), Kiss G., TÓVIZI 3, Kovács M., Szepesi N. 1, Mándy. Edző: Tóth Edmond
Hétméteresek: 3/2 illetve 5/2
Kiállítások: 6 perc illetve -
Az eredmény alakulása: 5-0, 8-2, 11-2, 15-5, 20-9, 22-11, 27-13, 31-18, 35-23, 42-27

Nyilatkozatok:

David Davis:

– Nehéz a mostani szezon, igyekszem mindenkinek megfelelő játékidőt biztosítani, ám ez nem egyszerű. Lukács Pétert szeretném kiemelni, aki mindannyiszor remek teljesítményt nyújt, amikor lehetőséget kap. Tiszteltük az ellenfelet, magabiztos sikert arattunk.