Kosárlabda – Közel a meglepetéshez
2021-02-19 22:39:46
Ismét vesztesen hagyta el a pályát az EKE-Eger-KOK férfi kosárlabda csapata az NB I/B zöld-csoportjában. A 20. forduló pénteki mérkőzésén az egriek 81-71 arányban maradtak alul a Pápával szemben. A dobogóra pályázó házigazdák és a sereghajtó összecsapása változatos küzdelmet hozott. Kis szerencsével okozhatott volna meglepetést Váczi Péter edző együttese. Sokkal jobban vette fel a ritmust csapatunk az ötödik perc elején kilenc ponttal megléptünk ellenfelünktől. A meccs kezdeti szakaszában nem lehetett megállapítani, hogy melyik csapat milyen célokért küzd a pontvadászatban. A lehengerlő első negyed végén 22-13-ra vezetett az Eger. A folytatásra megérkezett a Pápa is. Előnyünk kopott, a második etap közepén már 24-24 állt az eredményjelzőn. Ezt követően már egyszer sem vezettek a mieink, ugyanakkor a vártnál visszafogottabb teljesítményt nyújtó házigazdák ellen jól tartottuk magunkat. A harmadik felvonás vége felé alakult ki az addigi legnagyobb különbség ekkor tizenöt pont volt a hátrányunk. Szerencsére volt még erőtartalék az Egerben, öt perccel a befejezés előtt Mondi triplájával 66-65-re feljöttünk. A végén is szorongattunk, azonban a hosszabb kispaddal rendelkező hazaiak eldöntötték a kimenetelt. Összességében vállalható vereséget szenvedtünk, teljesen más volt ez a találkozó, mint az őszi egri ütközet, amelynek végén a pápaiak 101-67-re diadalmaskodtak.

Férfi kosárlabda NB I/B., zöld-csoport, 20. forduló
Conoil Motax KC Pápa – EKE-Eger-KOK 81-71 (13-22, 27-9, 18-19, 23-21)

Pápa, zárt kapuk mögött. Játékvezetők: Dr. Oláh Márk, Major Ádám, Polonkai Balázs
Pápa: Sonyák 27, Murai 20, Koma 21, Hódi 6, Erdei 2. Cserék: Horváth A. 4, Németh G. 1, Kasza, Kiss K., Kocsis, Parcsami. Edző: Kálmán László.
EKE-Eger-KOK: Illés B. 8, Szicsák 9, Máté B. 10, Szabó M. 11, Ungi 4. Cserék: Csomor 8, Mondi 10, Pomázi 11. Edző: Váczi Péter

A 20. forduló további eredményei:

DEAC U23 - Atomerőmű KSE Bonyhád 76-80
Ceglédi KE - Békési SzSK 100-72
Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 64-61
SMAFC - Pénzügyőr SE 98-93
Óbudai Kaszások KA - Vásárhelyi Kosársuli (szombaton rendezik)

Fotó: hunbasket.hu