Visszatér Szoboszlai

Szoboszlai Dominik állapota folyamatosan javul, amit a keddi orvosi vizsgálatok is megerősítettek. Jelenleg még egyéni munkával készül és három héten belül visszatérhet klubcsapatába és a válogatottba

Úszás – Három döntőben voltak érdekeltek az egriek a zárónapon
2020-12-14 12:51:02
Befejeződött Kaposváron az Országos Felnőtt Úszó Bajnokság. A viadalt a koronavírus járvány első hulláma miatt nem tudták megrendezni az eredeti tervek szerinti időpontban, így csak december 8-12 között került rá sor a helyi Csik Ferenc Uszodában. Az OB természetesen az olimpiai felkészülés jegyében is telt. Két egri aranyéremről már volt szerencsénk tudósítani, előbb Holló Balázs 400 méter gyorson, majd másnap Békési Eszter 200 mellen bizonyult a legjobbnak, országos bajnoki címet hozva ezzel az Egri Úszó Klubnak. A zárónapon is mindkét kiválóság döntőzhetett. Balázs 200 gyorson lemaradt a dobogóról. Azok után, hogy fináléba a harmadik legjobb idővel kvalifikálta magát, negyedikként zárt. A győzelmet Milák Kristóf szerezte meg Németh Nándor előtt. A dobogó alsó fokára Zombori Gábor állhatott, aki mindössze 4 századdal előzte meg Hollót. Békési Eszter hatodikként jutott az 50 méteres női mellúszás fináléjába. Ezt a helyezést a döntő után is megtartotta. A győztes Sztankovics Annához képest egy másodperc volt a lemaradása.

A Híves Katica, Békési Eszter, Zbiskó Evelin, Varga Krisztina összeállítású 4x100-as vegyesváltónk a döntőben a Szeged csapatát megelőzve a hetedik helyen csapott célba. Híves Katica révén 200 gyors B-döntőjében is érdekelt volt az Egri Úszó Klub. A 17 esztendős Katica negyedik lett a futamában.