Zárt kapus meccs

Rasszista szurkolói megnyilvánulások miatt az albánok elleni hazai világbajnoki selejtező-mérkőzését zárt kapuk mögött kell megvívnia a magyar labdarúgó-válogatottnak

Atlétika - U-23 Európa bajnokság: 18. Szeles Bálint
2019-07-13 13:03:09
A svédországi Gävleben zajló U23 Európa-bajnokságon még várat magára az első éremszerzés. A 110 méteres gátfutásban Szeles Bálint (Egri Sportiskola Sportegyesület) képviselte a magyar színeket Eszes Dániellel (Dunakeszi) együtt. Az előfutamban Szeles 14.53, Eszes 14.58-as idővel jutott az elődöntőbe, A pénteki versenynapon Szeles a 3. futamba kapott besorolást és 14.40-es időt ért el, de ez sajnos nem volt elegendő a nyolcas döntőbe jutáshoz. Az erős mezőnyben a nyolcadik időhöz (13.90) meg kellett volna javítani a 13.93-as egyéni csúcsot. Összesítésben az egri versenyző a 18. helyen végzett. Eszes Dániel rontott az elődöntőben és a 22. helyen zárta a versenyt. A magyar csapatból három kalapácsvetőnk is bejutott a döntőbe. A címvédő, junior világbajnok, már felnőttek között is Eb-bronzot nyerő Halász Bence 73,49-cel, míg klubtársai, a junior Európa-bajnoki bronzérmes Rába Dániel 70,81 m-rel teljesítette a 70,50-es selejtező szintet, Varga Balázs pedig 67,71-es dobásával a 10. helyen került a fináléba. Szintén a döntőbe jutott súlylökőnk, Veiland Violetta, aki 15,58 méterre repítette a golyót, ezzel a 8. helyen lépett tovább. Bajnok Eszter 12.93 méteres eredménnyel (-0.1) kilencedik lett hármasugrásban.