Első kalapban a magyarok

Elkészült a párizsi olimpia női kézilabda tornájának sorsolási kalapok beosztása. A sorsolást kedden 17.30-kor tartják Páriszban. A mieink az első kalapba kerültek, így biztosan elkerülik Norvégiát.
Bővebben itt..

Labdarúgás - Négy gólos siker Andorra ellen
2016-11-13 21:34:18
A magyar labdarúgó-válogatott vasárnap hazai pályán 4-0-s győzelmet aratott a pont nélküli, sereghajtó Andorra felett a 2018-as, oroszországi világbajnokság európai selejtezősorozatának negyedik fordulójában. Bernd Storck szövetségi kapitány csapatában előbb Gera Zoltán, majd Lang Ádám volt eredményes, utóbbi az első gólját szerezte a válogatottban. A második félidőben Gyurcsó Ádám is bevette a vendégkaput, majd Szalai Ádám állította be a végeredményt. A két együttes harmadszor találkozott egymással, a magyarok mindháromszor kapott gól nélkül nyertek. A története első válogatott meccsét napra pontosan húsz évvel ezelőtt játszó andorraiak 12 esztendeje győztek legutóbb. A magyar csapat márciusban az Európa-bajnok Portugália vendégeként folytatja a kvalifikációs sorozatot.

VB-SELEJTEZŐ
B-CSOPORT, 4. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–ANDORRA 4–0 (2–0)

Budapest, Groupama Aréna. V: Nikolaidesz (ciprusi)
MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Bese, Lang, Guzmics, Korhut – Nagy Á., Gera (Böde, 84.) – Dzsudzsák, Kleinheisler (Stieber Z., 74.), Gyurcsó (Németh K., 81.) – Szalai. Szövetségi kapitány: Bernd Storck
ANDORRA: Gomes – C. Rubio, E. García, Vales, Llovera, San Nicolás – Víctor Rodríguez (Moreira, 83.), Vieira, C. Martínez (A. Martínez, 67.) – Pujol (J. Sánchez, 87.), Aláez. Szövetségi kapitány: Koldo Álvarez
G: Gera (33.), Lang (43.), Gyurcsó (73.), Szalai (88.)

A gólok története:

A 33. percben aztán megszereztük a vezetést! Dzsudzsák teremtett egy veszélytelen szituációból veszélyest a jobb oldalon, nagyszerűen fordult le a védőjéről, lehúzta az alapvonalig a labdát, majd középre lőtte, Josep Gomes csak ütni tudta, éppen Gera Zoltán elé, akinek a lövésébe még beleértek, de a labda a kapuban kötött ki (1–0).
Aztán az is, ahogy „csékánk” ismét elhúzott a jobb oldalon, újra nagyszerűen lőtte középre a labdát, amelyre Lang Ádám érkezett, és bár nem ez volt pályafutása legjobb félideje, ez lett (18. fellépésén) az első válogatott gólja: a jobb alsóba pörgetett (2–0).

A 73. percben végre növelni tudtuk az előnyünket. Gera Zoltán nagyszerű labdát adott Gyurcsó Ádámnak, aki a beragadó védők miatt nem volt lesen, viszont teljesen üresen maradt, így nyugodtan lőhetett jobb külsővel a bal alsó sarokba (3–0).

Stieber Zoltán gyönyörű csellel ment el védője mellett, Szalai Ádámhoz passzolt, aki sarokkal (!) vette be a vendégek kapuját (4–0)! Szalai Ádám a 13. gólját szerezte meg a válogatottban, beérve Détári Lajos, Titkos Pál, Várady Béla, Szabics Imre, Orth György és Machos Ferenc hatosát az örökranglistán.