Első kalapban a magyarok

Elkészült a párizsi olimpia női kézilabda tornájának sorsolási kalapok beosztása. A sorsolást kedden 17.30-kor tartják Páriszban. A mieink az első kalapba kerültek, így biztosan elkerülik Norvégiát.
Bővebben itt..

Kézilabda – Listavezetőhöz méltatlan játékkal kapott ki az Eger
2014-03-02 22:42:43
Elveszítette tavaszi veretlenségét az SBS Eger-Eszterházy SzSE férfi kézilabda csapata az NB I/B keleti-csoportjában. A forduló előtt listavezető Csík-tanítványok bajnokesélyeshez méltatlan játékot nyújtottak, ennek az „eredménye” pedig nem várt, 33-26 arányú fiaskó lett a vége. Házigazdánk nem volt más, mint a középmezőny alján elhelyezkedő PLER Budapest II. Nem volt fenékig tejfel a mieink felkészülése, hiszen két meghatározó kézilabdázónk, Kocsis Csaba és Kiss Gergő játéka bizonytalan volt. Végül mind a ketten vállalták a játékot. Az első félidőben még semmi nem utalt arra, hogy csalódottan hagyjuk el a pályát. Vezetésünk állandósult, szünet előtt viszont belekerültünk egy olyan hullámvölgybe, melyből a meccs végéig nem tudtunk kimászni. Kulcsjátékosaink mondtak csődöt, miközben az ellenfél megérezte a vérszagot, és gyakorlatilag könnyen szerezték tartották otthon a pontokat.

Minden csapatrészben volt hiba bőven, régen produkált ilyen kilátástalan negyven percet csapatunk. Érdekesség, hogy a második félidő jelentős részében a nagyóra meghibásodása miatt kézzel mérték az időt, ez azonban nem lehetett az oka a váratlan vereségnek. A hétgólos különbségnek pedig végképp nem. A Balmazújváros nem tette meg azt a szívességet, hogy kikapjon Kecskeméten, így az SBS Eger a második helyre szorult vissza a tabellán.

Férfi kézilabda NB I/B keleti-csoport, 17. forduló
PLER Budapest II. - SBS Eger-Eszterházy SzSE 33-26 (17-14)

Pestszentlőrinc 100 néző. Játékvezetők: dr. Janáky Cs., Temesi P.
Az egriek gólszerzői: Szűcs B. 7, Pálos 5, Szilágyi 4, Pánczél, Szabó P. 3-3, Kocsis 2, Padla, Lezák
Hétméteresek: 5/4 illetve 2/2
Kiállítások: 14 perc illetve 8 perc