Első kalapban a magyarok

Elkészült a párizsi olimpia női kézilabda tornájának sorsolási kalapok beosztása. A sorsolást kedden 17.30-kor tartják Páriszban. A mieink az első kalapba kerültek, így biztosan elkerülik Norvégiát.
Bővebben itt..

Torna - Szilágyis és Dobós elsőségek
2014-02-10 22:04:10
Ritkán adhatunk hírt napjainkban az egri tornasportról, ezért is fogadtuk nagy örömmel a középiskolás megyei diákolimpia eredményeit és az Eger-kupa iversenykiírását. A megyei diákolimpián a leány haladó kategóriában (4 szeren) a Szilágyi Erzsébet Gimnázium csapata nyert. A szoros versenyben diadalmaskodó szilágyisok felkészítő tanára Molnár Endre volt. Egyéniben Molnár Csenge (Szilágyi) szerezte meg a bajnoki címet. A leány kezdő kategóriában (3 szeren) a Molnár Erika irányította Dobó Gimnázium végzett az első helyen. Egyéniben Rácz Réka (Dobó) az aranyérmes. A fiú kezdőknél is a Dobósok nyerték a megyei diákolimpiát. Az egyéni összetett versenyben Kovács Zoltán lett a megyei bajnok. Minden résztvevő csapat továbbjutott a budapesti elődöntőbe, amelyre jó felkészülést kínál a február 22-i egri Eger-kupa fiú, leány tornaverseny.

Megyei Diákolimpia eredménye. Dobó István Gimnázium V-VI. korcsoport, középiskolások részére.

Leány haladó (4 szeren: talaj, ugrás, felemáskorlát, gerenda): 1. Szilágyi Erzsébet Gimnázium 179,9 pont. A csapat tagjai: Sütő Eszter, Smuczer Fanni, Bora Noémi, Seres Zsófia, Bozó Lilla, Molnár Csenge, vk.:Smuczer Orsolya. Felkészítő: Molnár Endre.
2. Dobó István Gimnázium 178,4 (Szabó Hanna, Nagy Annamária, Halmosi Dzsenifer, Visnyai Klaudia, Hegedűs Noémi, Majoros Dóra) Felkészítő testnevelő: Molnár Erika/
Egyéni összetett: 1. Molnár Csenge (Szilágyi), 2. Majoros Dóra ( Dobó), 3. Seres Zsófia (Szilágyi).

Leány kezdő (/3 szeren: talaj, ugrás, gerenda): 1. Dobó István Gimnázium (Úri Teodóra, Kicsák Blanka, Halmosi Dorisz, Korózs Petra, Emesz Lili, Rácz Réka Felkészítő testnevelő: Molnár Erika/
Versenyen kívül: Csathó Anna (Dobó).
Egyéni összetett: 1. Rácz Réka ( Dobó), 2. Emesz Lili (Dobó), 3. Úri Teodóra (Dobó).

Fiú kezdő (4 szeren: ugrás, korlát, gyűrű, talaj): 1. Dobó István Gimnázium (Bíró Bálint, Afari Dániel, Dávid Bence, Kékesi Olivér, Kovács Zoltán; Felkészítő testnevelő: Molnár Erika).
Versenyen kívül: Barta Dávid, Bóta Ármin (Dobó). Eckl Mátyás (Gárdonyi).
Egyéni összetett: 1. Kovács Zoltán (Dobó), 2. Kékesi Olivér (Dobó), 3. Pap Gergő (Dobó).

Minden csapat továbbjutott az Országos Elődöntőbe, ami Budapesten, 2014. március 22-23-án lesz.

I. EGER KUPA TORNAVERSENY

A verseny célja: Versenyzési lehetőség biztosítása, a sportág népszerűsítése a diákok körében

Ideje: 2014. február 22. (szombat) 09.00 órától
Helye: Dobó István Gimnázium Eger, Széchényi u. 19
Vendégeink: Bordán Dezső /Magyar tornász bajnok, olimpikon, Dr. Markos Tiborné /Margó néni/
Korcsoportok: I, II, III-IV, V-VI korcsoportos fiú-lány csapatok